صفحه نخست » فیلم آموزشی  » مجموعه فیلم های مهندسی نفت (بزبان فارسی)

مجموعه فیلم های مهندسی نفت (بزبان فارسی)

مجموعه فیلم های مهندسی نفت (بزبان فارسی)

همواره بهترین وسیله برای آموزش مفاهیم و دروس استفاده از ابزار سمعی بصری بوده.
دروس رشته حفاری نفت از دروسی است که بیشتر باید آنرا بصورت عملی مشاهده کرد تا بتوان درک درستی از آن پیدا کرد ، در اینجاست که فیلم به عنوان یه ابزار کمک آموزشی میتواند نقش بسزایی را در فهم عملیات های حفاری ایفا کند.
برخی از عملیات های حفاری حتی در صورت حضور در محل حفاری نیز قادر به دیدن آنها نیستیم زیرا بیشتر عملیاتها در اعماق زیاد زمین صورت میگیرد که در این مجموعه با مشاهده این عملیات ها بصورت انیمیشن و سه بعدی میتوانید لذت آموختن را چند برابر کنید.

» این مجموعه شامل:
فیلم آموزشی حفاری زیر فشار تعادل مخزن

(Under Balance Drilling-UBD)

فیلم معرفی شرکت های نفتی ایران
شرکت نفت مناطق مرکزی – شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب – شرکت فلات قاره ایران – شرکت ملی حفاری – شرکت مهندسی و توسعه نفت

فیلم مهار چاه ۲۴ نفت شهر
زبانه های سرکش آتش پس از ۳۸ روزخودنمایی مغرورانه در آسمان کرمانشاه و بر فراز چاه ۲۴ نفت شهر سرانجام به دام دلاور مردان صبور نفت اسیر شد.عملیات مهار آتش چاه ۲۴ نفت شهر با استفاده از تزریق گل سنگین توسط دستگاه پمپ تراک شرکت ملی حفاری ایران و با پشتیبانی گروه Well Capping و HSE شرکت های نفت مناطق مرکزی ایران و ملی مناطق نفتخیز جنوب با موفقیت به پایان رسید.

عملیات خاموش کردن و مهار چاه کنگان
از مشکلاتی که حفر چاههای نفتی با آن مواجه هستند ، خطر فوران چاه است ؛ که معمولا برای این منظور در حفاری چاههای نفتی از وسایلی بنام فوران گیر استفاده میگردد.
گاهی اوقات شدت و سرعت فوران بگونه ای است که شیرهای فوران گیر دیگر کارایی ندارند.
فوران چاه کنگان یکی از معدود فوران های چاه در دهه های اخیر بشمار میرود که با تلاش شبانه روزی بچه های شرکت ملی حفاری ایران و با توجه به اینکه کلیه شرکتهای معتبر خارجی مهار آن را غیر ممکن میدانستند ، مهار گردید.
فیلم حاضر نشان دهنده گوشه ای ناچیز از زحمات و تلاشهای خستگی ناپذیر کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در مهار چاه سرکش کنگان میباشد که پس از چندین روز با دستان پرتوان فرزندان این مرز و بوم مهار شد.

فراورش گاز طبیعی

فیلم آموزشی عملیات حفاری
Drilling Opration

مجموعه آموزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
فرآیند تولید نفت-گاز و میعانات گازی

توجه!
مجموعه فیلم های مهندسی نفت (بزبان فارسی) شامل فیلم های زبان فارسی موجود در مجموعه فیلم های آموزشی حفاری (نسخه ۱ و ۲ و ۳) میباشد و جهت آندسته از افرادی که علاقه مند به فیلم های زبان فارسی مربوط به مهندسی نفت میباشد تهیه شده است.

نوع محصول: فیلم آموزشی

مجموعه: 1 دی وی دی

نوع خرید: خرید پستی

قیمت: 25.000 تومان

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *