صفحه نخست » پروژه  » پروژه آسودگی مولکولی آلیاژ پلیمر های پلی استایرن و پلی فنیلن اکساید

پروژه آسودگی مولکولی آلیاژ پلیمر های پلی استایرن و پلی فنیلن اکساید

پروژه آسودگی مولکولی آلیاژ پلیمر های  پلی استایرن و پلی فنیلن اکساید

موضوع پروژه : آسودگی مولکولی آلیاژ پلیمر های  پلی استایرن و پلی فنیلن اکساید
تعداد صفحات : ۳۲۵ صفحه
فرمت پروژه : WORD

در این پایان نامه بررسی فاز مطالعاتی آلیاژ پلی ستایرن و پلی فنیلن اکساید انجام شده است و از جهات مختلف این آلیاژ مورد مطالعه قرار گرفته است. در این تحقیق سعی شده تا به موضوعات اصلی مربوط به این آلیاژ از جمله سازگاری و عدم سازگاری، بحث های مربوط به دمای انتقال شیشه ای، بحثهای مربوط به خواص مکانیکی، مورفولوژیکی، رئولوژیکی و همچنین مهمترین بحث های مورفولوژیکی که کریستالیزاسیون و شرایط آن است توجه شود.
علاوه بر مباحث بالا مباحثی چون شیمی فیزیک این آلیاژ و همچنین ترمودینامیک آن هم مورد بررسی قرار گرفته است. این تحقیق تنها بعد مطالعاتی این آلیاژ را مورد بررسی قرار داده است. لازم به ذکر است که هر کدام از این بحث ها از چند مقاله و یا کتاب استخراج شده است و با توجه به پراکندگی موضوعات به شکل مقاله به چاپ رسیده است, لذا نتیجه گیری های هر موضوع در پایان همان موضوع آورده شده است و از منابع تنها مهمترین آنها در فهرست آورده شده است  .
امروزه آلیاژهای پلیمری ۳۰% وزنی پلیمرهای مصرفی را تشکیل می دهند و هر سال نیز این میزان ۹% رشد می کند ( میانگین بین سال های ۱۹۷۸- ۱۹۶۶ میلادی) . فایده آلیاژ کردن در چشم انداز تولید مواد با خصوصیات  خاص و ارزان جلوه گر است .
در دهه ۱۹۶۰ ، دلیل اصلی آلیاژ کردن به سمت تهیه رزینهای ویژه برای ایجاد رفتار خاص در آنها تغییر یافت . در اغلب موارد ، بهبود مقاومت در برابر ضربه مد نظر بود . در طول دهه بعد از آن ، آلیاژ کردن به سمت اقتصادی کردن رزینهای مهندسی با رقیق کردن مواد گران قیمت پیش رفت . در دهه ۱۹۸۰ ، اهمیت رزینهای خاص که توانایی کار در دماهای بالا را ایجاد می کرد پر رنگ تر شد . اخیرا اطلاعات از بلند ها جهت رسیدن به مواد مطمئن برای بر آوردن نیاز های خاص افزایش یافته است . برای مثال ِبلند فرمول بندی شده جهت استفاده در بدنه اتومبیل باید به آسانی قالب گیری شده تا اندازه های آن دقیق در آید ، باید شکل اصلی خود را تا بالاتر از ۸۵ حفظ کند ، مقاومت فشاری تا پایین تر از ۴۰ـ از خود نشان دهد ، در مقابل بنزین ، روغن موتور و محلول های صابونی مقاوم باشد و نیز قابلیت رنگ پذیری داشته باشد و همچنین اقتصادی باشد و… . این تصور رویاگونه فقط با ترکیب خواص چند نوع پلیمر در یک سیستم چند ترکیبی بوجود می آید .
جهت رسیدن به مواد قابل ساخت و قابل اعتماد ، هر دو مورد آلیاژ کردن و نحوه فرآیند پذیری نیاز به کنترل پیشرفته و دقیق و سازش پذیری مواد با یکدیگر دارد.

نوع محصول: پروژه و پایان نامه

نوع خرید: خرید آنلاین

قیمت: 40.000 تومان

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *