صفحه نخست » لیست محصولات رایگان  » مقاله بهینه سازی حفاری با حد فاصل منفرد و حفاری داخلی

مقاله بهینه سازی حفاری با حد فاصل منفرد و حفاری داخلی

مقاله بهینه سازی حفاری با حد فاصل منفرد و حفاری داخلی

نام مقاله : بهینه سازی حفاری با حد فاصل منفرد و حفاری داخلی – دو فاز مایع
تعداد صفحات : ۱۰ صفحه
فرمت مقاله : PDF

چکیده :
یک اپراتور دریای جنوب چین بخش خارج ساحل خواست تا با استفاده از مونتاژ حفاری قابل هدایت دورانی را بهینه نماید و مراحل اجرایی را ساده نموده و کاهش دهد و دهانه چاه مخزن بزرگتری را فراهم سازد . اپراتور تصمیم گرفت تا یک دهانه چاه ۵/۸ اینچی منفرد را حفاری نماید تا بتواند به انواعی از مسائل و موضوعات بالقوه بپردازد و در واقع از یک فاز مایع با حفاری  نقطه ابری به یک فاز مایع به حفاری داخلی ( DIF ) در نقطه مدخل مخزن تغییر شکل ایجاد کند .

مقدمه:
پرداختن مؤثر به عناصر تشکیل دهنده بالقوه متعدد در یک برنامه جهت بهینه سازی تولید مخزن و بکارگیری تکنولوژیهای حفاری جدید می تواند از طریق مهندسی راه حل سلسله مراتبی معکوس ( RSSE ) حاصل گردد .
مخازن دارای لایه های سنگ رسی می توانند مسائل جدی را در طول مدت حفاری داخلی و عملیاتهای تکمیلی ایجاد نمایند . سنگ رسهای واکنشی می توانند در طول مدت مرحله حفاری منجر به عدم پایداری دهانه چاه شوند و ممکن است در صورت عدم کنترل دهانه چاه را در مرحله تکمیل با شن و ماسه و تخت حفاظ بگیرند . بعلاوه ممکن است قابلیت نفوذ پذیری بازگشتی و خواص بالابرنده DIF بطور جدی معیوب گردد و منجربه کاهش تولید هیدروکربن شود .
بدون برنامه ریزی مناسب سلسله مراتبی چاه و طرح فاز مایع ممکن است میزان بالایی از تهاجم فیلترسازی ، فقدان چرخش ، لوله چسبیده بطور متفاوت و میزان تولید پایین بوجود آید.

پسورد فایل www.mohande30.com می باشد !

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *